Gyakori kérdések

A kutya és gyerek viselkedése

A kutyákhoz való hozzáállás   Nap mint nap szembesülhetünk azzal, hogy a szülők (akik valószínűleg maguk sem rendelkeznek alapvető ismeretekkel a kutyákról) nem tanítják meg a gyerekeiket arra, hogyan közeledjenek a kutyákhoz, sőt, sokszor beléjük nevelik a félelmet, amivel maximalizálják a harapás kockázatát.   A kisebb (3-10 éves) gyerekek körében jellemzően kétféle reakció fordul elő, ha kutyával találkoznak: Az egyik, hogy habozás nélkül kezdenek közeledni a megpillantott eb felé, kissé előredőlve, a kezet előrenyújtva, olyan testtartásban, mint aki meg akarja ragadni, mint egy játékot. Ez általában nem tetszik a kutyának, a gyerek megsérti a személyes terét, ráadásul a testtartásával és a szemkontaktussal is fenyegetést sugall. A kutyák természetes reakciója ilyenkor a figyelmeztető morgás, vagy az ugatás, illetve a félresomfordálás.  Az ilyen esetek általában úgy végződnek, hogy a szülő megijed és elrángatja a gyereket. Nem mond a gyereknek semmit, vagy még rosszabb ha leszidja, aki így soha nem fogja megérteni, hol volt a hiba.  A Másik esetben, ha fél a gyerek a kutyától, csak arrébb húzódik a gyerek, de sokszor elkezd kapkodni, sikítozik, ugrál, ha van a kezében valami, elkezdi lóbálni - szóval mindent megtesz, amivel felhívja magára a figyelmet,felpörgeti a kutyában a feszültséget és ezzel veszélybe sodorja önmagát. A tapasztalt gazdák nagy ívben elkerülik az ilyen, láthatóan bizonytalan gyerekeket, pórázon tartva a kutyát, hogy biztosan ne legyen gond. A legrosszabb, amikor a gyerek megpróbál elfutni, hiszen a kutya jó eséllyel utána rohan vagy azért, mert játszani akar vagy azért, mert bekapcsolt nála a zsákmányszerzési ösztön. Fontos lenne megértetni a szülőkkel, hogy az ő felelősségük is az, ami a kutya-gyerek találkozáskor történik. Aki félelemre kondicionálja a kicsiket, az kihívja maga ellen a sorsot, csakúgy, mint aki nem érteti meg a gyerekekkel, hogy a kutya érzékeny lény, amit nem lehet megszorongatni vagy felkapni mint egy plüssállatot.

Kutyaovi

KUTYAOVI

10 hónaposnál fiatalabb kutyusoknak.

Ebbe a csoportba  "ovis korú" (3-10 hónapos) kutyákat várunk elsősorban, akik lehetnek különböző  nemű és fajtájú kutyusok. A 10 hónapnál idősebb kutyusok esetében előzetes konzultáción felmérjük, hogy járhat e ovis csoportba, vagy egyedi alapozó képzésre.
Az ovis tanfolyam célja, hogy a kölyökkutyák és gazdáik kis létszámú csoportban ismerkedhessenek meg az első feladatokkal, így a lehető legnagyobb figyelemben részesülhessenek. Emellett a kis csoport segít abban, hogy a kölykök hamarabb megszokják a többi kutya jelenlétét, magabiztosabban viselkedjenek és megtanulják a kommunikálást, élvezni a közös játékokat. Külső ingerekhez való hozzászoktatás, mint zajok, fények, emberek, állatok. A gazdik pedig megtanulják, hogy kell a kutyusukkal együtt élni, megtanulják megérteni kedvencüket és felismerjék mit miért csinál,

Tananyag:
Megtanítjuk a Gazdit kommunikálni a Kutyájával, mely a Kutya nevének tudatos használatával kezdődik . Megismertetjük a Kutyusokkal a jutalomfalatot, annak jelentőségét, a Gazdikkal az értelmét és használatát. A dicséret és büntetés közötti különbséget azok helyes arányát a kutyanevelésben. Miközben a Kutya figyelmének , koncentrációjának növelésére törekedünk,hogy képes legyen beilleszkedni és aktívan tanulni. Ezalatt a Kutyák átesnek a szükséges szocializáción, mely minden Kutyának elengedhetetlen az ember melletti életben. Találkozás idegen Kutyákkal, tárgyakkal, személyekkel mindez nagy kihívás a Kutyánk számára, a helyes viselkedést itt tanulhatják meg és nemcsak a Kutyáink, a Gazdinak éppolyan fontos a helyes viselkedés és helyzet felismerése. Minden kérdéssel foglalkozunk, ami a Kutyus etetésével , tartásával , nevelésével kapcsolatban felmerül.

Ovis csoportba csak azok a Kutyák járhatnak akik rendelkeznek a megfelelő oltásokkal (oltási könyv bemutatása kötelező), és a Gazdi megismerte és elfogadta házirendünket.

Kutyaovis foglalkozások:- Kedd - Csütörtök: 17-18ig

Tanfolyam menete

1 alkalom: Beiratkozás-helyes felszerelés megléte- hogyan legyünk vezetők 1, elméleti oktatás

2 alkalom: Póráz használat- hogyan legyünk vezetők 2,  otthoni szabályok, elméleti oktatás

3 alkalom: Póráz használat- szocializáció- játék-figyelem felhívás, gyakorlati oktatás

4 alkalom: Játékos gyakorlati foglalkozás – zörejek – hanghatások –játékra hívás

5 alkalom: Hogyan játszunk a kutyánkkal-séta fontossága, etetés,  elméleti oktatás

6 alkalom: Ápolás- betegségek-mire vigyázzunk, elméleti foglalkozás

7 alkalom: Nevére figyelés - behívás-játék, és minden más amit eddig gyakoroltunk

8 alkalom: Minden ami eddig elmaradt a gyakorlatban, elméletben

9 alkalom: Városi séta-városi körülmények közötti gyakorlás

10 alkalom: Vizsga

foglalkozások:

- Kedd - Csütörtök 17-18ig


Foglalkozás díja: 25000.-Ft


Ovi                                                        

február 13 – március 14                        

március 26 – április 25                          

május 07  - június 06                             

június 11  - július 11                              

augusztus 13 – szeptember 12                          

szeptember 24 – október 24                 

november 05 – december 05


Jelentkezési lap

Ha felkeltettük érdeklődésedet itt jelentkezhetsz hozzánk.

Név *:
Cím *:
E-mail cím *:
Telefon szám *:
Kutya neve *:
Kutya Fajtája:
Kutya neme *:
Kutya kora *:
Melyik Képzésre jelentkezel? *:
Tanfolyam időpontja *:

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező!