Gyakori kérdések

A Nevelés fontos?

Amikor nagy testű kutyáról van szó sokkal fontosabb a helyes nevelés, ha a fejünkre nő sokkal nehezebb vele mint egy kistestűvel. Legyünk mindig következetesek , türelmesek és a jutalomfalatra alapozva tanítsuk meg dolgokra. Az éhes kutya jutalomfalattal könnyebben motiválható, teli gyomrú kutyával nincs értelme kínlódni.  Nem attól okos a kutya, hogy pacsit ad vagy leül kéregetni, hanem ha szót fogad. Éreztessük vele „ki az úr a háznál”, szeressük, de tartsuk meg a „három lépés” távolságot. Az etetés előtt 10-20 perces foglalkozás csodákra képes. KÖVETKEZETESSÉG: a kiadott parancsot mindig követeljük meg, ha kell  jutalomfalattal, vagy akár kényszerítéssel, félbehagyott feladat ne legyen. FONTOS, minden kényszerítés után DICSÉRET (szóban, simogatással, jutalomfalattal) ne legyen rossz „szájíze” se a kutyának se a gazdának a feladat végére. TÜRELEM: mivel a kutyánk nem érti az emberi beszédet ezért rá kell vezetnünk, hogy mit akarunk tőle, lesz amit 2-3 ismétlés után tudni fog, de lesz amit sokáig nem ért meg (ehhez kell a türelem igazán). Sokat sétáljunk vele minél forgalmasabb helyeken a jó szocializáció (más kutyák és emberekhez való hozzáállás) végett. Sose a kutya megy elől, hanem a főnök ( a banda főnök se hátul kullog ,az ártana a tekintélyének ). Érdemes kutyaiskolába vinni. A kölyökkori nevelés a legjobb ( ha már tele van rossz szokásokkal, sokkal nehezebb átnevelni),ott pár óra alatt sokkal többet tanul a többi kutyától, mint tőlünk bármikor, a közös játékról nem is beszélve. Mi nem tudunk helyettesíteni  egy másik kutyát, nem tudunk vele futkározni, birkózni úgy mint egy másik kutya.

Képzések - tanfolyamok


JOBB E A TANFOLYAM MINT A BÉRLETES (iskolai) KÉPZÉS?


Iskolánkban 2 fajta képzés folyik:

- Zárt (tanfolyami) képzés esetén lehetővé válik, hogy az oktatás egy tematikára épüljön,amit az adott csoport igényeihez és tudásszintjéhez tudunk igazítani. A zárt rendszer egyben megköveteli, hogy a gazdi a tanfolyami időt rászánja kutyájára és kapcsolatuk elmélyítésére a sikeres vizsga érdekében.

Épp ezért a kutyaovis foglalkozást, és a kezdők foglalkozását tanfolyami jelleggel tartjuk

- Nyílt (bérletes) képzés esetén a gazdik maguk döntik el mikor jönnek a foglalkozásra. Ennek következtében változó összetételű csoportoktatásban tudnak részt venni. Mind az elméleti , mind a gyakorlati oktatást ezáltal nem tudjuk egyénre és csoportra koncentrálva irányítani, így a fejlődés óhatatlanul is lassabb ütemben zajlik. Viszont a mai rohanó világban nehéz összehangolni a kutyázást a mindennapokkal. A nyílt képzés abban segít, hogy ha 1-2 hétig nem tud jönni a gazdi - kutya páros, lemaradni akkor sem fog.

A haladó, és klubfoglalkozásokat (mivel ide már alapvizsgával rendelkező kutyák járhatnak), bérletes foglalkozásokkal tartjuk.