• Bakony

    Bakony

  • ausztria

    ausztria

  • Hajrá
  • Mi vagyunk
  • c

Képzések - tanfolyamok


JOBB E A TANFOLYAM MINT A BÉRLETES (iskolai) KÉPZÉS?


Iskolánkban 2 fajta képzés folyik:

- Zárt (tanfolyami) képzés esetén lehetővé válik, hogy az oktatás egy tematikára épüljön,amit az adott csoport igényeihez és tudásszintjéhez tudunk igazítani. A zárt rendszer egyben megköveteli, hogy a gazdi a tanfolyami időt rászánja kutyájára és kapcsolatuk elmélyítésére a sikeres vizsga érdekében.

Épp ezért a kutyaovis foglalkozást, és a kezdők foglalkozását tanfolyami jelleggel tartjuk

- Nyílt (bérletes) képzés esetén a gazdik maguk döntik el mikor jönnek a foglalkozásra. Ennek következtében változó összetételű csoportoktatásban tudnak részt venni. Mind az elméleti , mind a gyakorlati oktatást ezáltal nem tudjuk egyénre és csoportra koncentrálva irányítani, így a fejlődés óhatatlanul is lassabb ütemben zajlik. Viszont a mai rohanó világban nehéz összehangolni a kutyázást a mindennapokkal. A nyílt képzés abban segít, hogy ha 1-2 hétig nem tud jönni a gazdi - kutya páros, lemaradni akkor sem fog.

A haladó, és klubfoglalkozásokat (mivel ide már alapvizsgával rendelkező kutyák járhatnak), bérletes foglalkozásokkal tartjuk.



Gyakori kérdések

Mivel etessünk?

Kutyatáp, nyers etetés(BARF) vagy házi koszt? Mindegyik jó, de azért nem árt figyelembe venni bizonyos dolgokat. A kutyáknak nincs szükségük fűszerekre, annál inkább vitaminokra, ásványi anyagokra, fehérjékre, zsírokra, szénhidrátokra, rostokra, amik természetesen a házi kosztban is megvannak, de nem tudhatjuk, hogy milyen arányban, továbbá fontos tudni, hogy emészthetőség szempontjából a főtt ételnek már csak alig 80%-át tudja hasznosítani a kutya, ezért hosszútávon nem ajánlott a házi koszt.  Más kell a kölyöknek, a felnőttnek, az öregnek, a kicsinek, a nagynak, az aktívnak, az átlagosnak stb. A mai korszerű tápokban mindez megvan, ráadásul a megfelelő arányban a megfelelő kutyának. A prémium és a szuperprémium tápok teljes értékűek, mondhatni ez kell a kutyának. Az átlagos, olcsóbb tápok esetében érdemes étrend kiegészítőket használni (zöldkagyló kivonat, rénszarvascsont por stb.) amik a helyes csontfelépítést, a szép szőrzetet biztosítják, az ízületi gondokat megelőzik.  Nyers etetés? Nos a legideálissabb a kutyáknak, ha abból indulunk ki, hogy ragadozó ősőkkel rendelkeznek. Igaz háziasítva lettek, de az emésztőrendszerük, fogazatuk nem változott. Étrendjük alapja a hús, de azt eltalálni, hogy milyen arányban adjuk a kutyánknak a  szénhidrátot, fehérjét, ásványi anyagokat, zsiradékot, és vitaminokat vitaminokat, az bizony nagy odafigyeléstés tudást igényel. Bármilyen kutyát is választ, mindenképp konzultáljon a tenyésztővel vagy az állatorvossal a lehető legjobb étrend választása végett, ami a kutyájának megfelelő.