• Bakony

    Bakony

  • ausztria

    ausztria

  • Hajrá
  • Mi vagyunk
  • c

Magán képzés Otthonában

Magánképzés az új kutyusérkezésekor a család számára

Nincs is annál izgalmasabb érzés, mint amikor várjuk  az új kiskutya érkezését. Azután persze az idillikus kép rögtön szertefoszlik, amikor az első napokban az  összes gaztettet elköveti a kedvencünk, amire nem is számítottunk.

Természetesen a nagy izgalomban akaratunkon kívül is elronthatunk néhány dolgot a neveléssel kapcsolatban, nehezítve ezzel aminőségi élet mielőbbi kialakítását, az új jövevény családba való beilleszkedését. Ebben szeretnénk segítséget nyújtani az újdonsült Gazdik számára.

A magánképzés ezen formája egy vagy csak néhány alkalmat vesz igénybe a család otthonában, ahol kényelmesen át tudjuk venni az alapvető kérdéseket:

Otthoni szabályok (kellenek?),

Etetés alpjai,

Napi rutin kialakítása,

Mentális és fizikai fárasztás (séta és játék),

Mikor dicsérjünk, szidjunk,

Szobatisztaság,

Kutya helye a családban,

Kutya gyerek kapcsolat,

Családon belüli más kutyához való szoktatás,

A Gazdit foglalkoztató kérdésekre megoldás keresése.

A magánképzés ezen formáját javasoljuk minden olyan család számára, akikhez éppen most érkezett az új kiskutya, de kifejezetten javasoljuk olyanoknak is, akik frissen fogadtak örökbe kölyök vagy akár felnőtt kutyát.

A helyes alapok lefektetése nagyban megkönnyíti a boldog kutyás családi élet kialakítását, illetve ezáltal megelőzhetjük az esetleges viselkedésproblémák kialakulását.

 

Foglalkozás időpontja: egyedi, előzetes időpont egyeztetéssel

Gyakori kérdések

Milyen kutyát válasszak?

Általában a szuka nyugodtabb, ragaszkodóbb, jobban tanítható. A kertben lévő növények nincsenek „veszélyben”, mivel a territóriumát nem jelöli meg mindenáron. Nem csavarog, nem hajtja a nemi ösztön, de tüzelése alatt számíthatunk hívatlan látogatókra (idegen kan kutyák mindent elkövetnek, hogy a közelébe férkőzhessenek) ami sok kellemetlenséget okozhat.   A kan általában nehezebben tűri a kiképzést, épp ezért határozottabb fellépést kell alkalmazni vele szemben. Jó környezetben nem kívánkozik csavarogni, de ha megérzi a „közelben” tüzelő szuka szagát, akkor nehéz visszatartani és akár napokra is eltűnhet, ha nincs biztonságos (szökés biztos) kennel kialakítva számára. A kan kutya őrzi a „felségterületét” épp ezért meg is jelöli a vizeletével, hogy tudassa más kutyákkal, ebből következik, hogy a területén lévő növények előbb-utóbb megsínylik mindezt.   Ami közös: akár kan, akár szuka, mindegyiket nagyon lehet szeretni, mint ahogy ők is feltétel nélkül szeretnek bennünket. Megfelelő odafigyeléssel mindegy, hogy milyen nemű, sokkal több örömet fogunk kapni tőlük, mint bosszúságot.